Milyen magasságú korláttal érdemes rendelni a mérleget, hiszen sertések, juhok esetén elegendő az alacsonyabb, míg húsmarha méréséhez szükséges az 1,5 méter magas korlát, a kiugrás megakadályozására.
Gyakran felmerül a kérdés, hogy elegendő e megvásárolni csak a mérleg alvázat karám nélkül, hiszen folyosóba kívánják telepíteni azt. Ebben az esetbe fenn áll a veszélye, hogy az állat nekidől a folyosó falának mérlegelés közben, ez pedig lényegesen befolyásolja a mérést.
Az állatok a mérlegre történő felhajtás során nyugodtabban viselkednek, mint a mechanikus mérlegek használata esetén, mivel a mérleghíd nem mozog, stabilan áll és a mérés gyorsan elvégezhető az elektronikus kijelzés előnyéből adódva.
A karám mindkét végén ajtó található az áthajtáshoz, melyek kialakítására számos megoldás létezik, mint például oldalra nyíló, kettényíló, felhúzható vagy elhúzható ajtó.
A mérlegeken történhet egyedi vagy csoportos állatmérés is a felhasználó igénye szerint, ezért érdemes azt is átgondolni beruházás előtt, hogy mekkora mérlegre van szükség a telepen.
Ezek az új típusú állatmérlegek összekapcsolhatók számítógéppel, hiszen a mérlegkijelzők rendelkeznek soros kommunikációs porttal. A számítógépen a mérési adatok eltárolhatók, gyűjthetők és statisztikák készíthetők, mely alapján a takarmányozás a gyarapodási szükséglet szerint szabályozható. Állattartó telepeken a folyosóba épített állatmérleg által szolgáltatott mérési adat alapján, automatikusan történik az állatok terelése a különböző takarmányozású ólakba. Az egyes ólakhoz tartozó keverő silók anyagának mérése és az állatok súlyának mérése egy informatikai rendszer segítségével összehangolható, és a súlygyarapodás figyelésével automatikusan módosítható.